Wspólne odrywanie umacnia więzi

    Dobra komunikacja z dzieckiem to częsty problem, z jakim borykają się rodzice. Z jednej strony – teoretycznie, wydaje się to być prostą sprawą, jednak w praktyce wiemy, ile wysiłku należy włożyć, ażeby porozumieć się z młodym człowiekiem.
    Świetnym sposobem na poprawę komunikacji z dzieckiem jest wspólne przeżywania i odkrywanie. Kiedy jesteśmy w stanie z dzieckiem porozmawiać o jego zainteresowaniach i przeżyciach, znamy imiona jego ulubionych bohaterów, możemy nie tylko mu zaimponować, możemy prowadzić długie i ciekawe rozmowy, które prowadzą do pogłębienia zaufania i poprawy rodzinnej komunikacji.
    Prowadzona w Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych socjoterapia to nie tylko praca z dzieckiem, lecz również współpraca z jego rodziną. Dzięki mocnej, kochającej rodzinie można przezwyciężyć wiele trudności, pojawiających się w wieku dorastania młodych ludzi.
    Wspólne zajęcia i wyjazdy dzieci i rodziców sprzyjają zacieśnieniu więzi rodzinnych, poprawie komunikacji oraz lepszemu wzajemnemu poznaniu się dzieci i rodziców. Tym razem, wspólnie z rodzicami dzieci z MŚS mogły zwiedzić stolicę 4 kwietnia 2014.
    Podczas wycieczki do Warszawy rodziny z MŚS gościły w Sejmie RP, gdzie miały okazję wziąć udział w lekcji z zakresu wiedzy o społeczeństwie, poznać strukturę i funkcje Sejmu, zapoznać się z podstawowymi zadaniami Sejmu RP oraz poobserwować obrady sejmowe. Z gośćmi z MŚS spotkał się Poseł na Sejm PR Tadeusz Tomaszewski, który również przeprowadził konkurs z nagrodami z zakresu nowo pozyskanej wiedzy.
    Po wizycie na Wiejskiej uczestnicy wycieczki udali się na tarasy Biblioteki Uniwersyteckiej, gdzie mogli podziwiać panoramę Warszawy. Następnie w ciekawy i odkrywczy sposób wszyscy spędzili czas w Centrum Nauki Kopernik. Podczas wycieczki dzieci wraz z rodzicami odwiedziły również Warszawska Syrenkę na Starym Mieście oraz zobaczyły Pałac Prezydencki. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do Gniezna.