Świetlicowy dzień rodziny

    Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne 3 czerwca 2016 obchodziły po raz kolejny radośnie i wesoło Dzień Rodziny, który to życzeniami „dobrej zabawy” zainaugurował Prezydent Tomasz Budasz.
    Na wspólny piknik z tej okazji dzieci zaprosiły swoich rodziców i rodzeństwo, dla których przygotowały piękne przedstawienie. Myślą przewodnią tegorocznego przedstawienia było „poszukiwanie czasu”, oczywiście czasu którego dzieci chciałyby spędzać, jak najwięcej wspólnie ze swoimi rodzicami.
    Na wspólnym spotkaniu, oprócz grillowania i domowych wypieków, nie zabrakło wesołych konkurencji wspólnych dla rodziców i dzieci. Przez cały czas pikniku można było podziwiać portrety mam namalowane własnoręcznie przez dzieci.
    Na wspólnej zabawie miło czas spędziło ponad 200 osób.

Czytaj dalej...

Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem?

     Śmiercionośne dopalacze, narkotyki, alkohol, energetyki i inne zagrożenia czyhające w obecnych czasach na naszą młodzież były 7 maja 2016 roku tematem przewodnim na szkoleniu skierowanym do rodziców dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych.
      Z roku na rok dopalacze stają się coraz większą plagą wśród dzieci i młodzieży. Są tańsze i łatwiej dostępne od narkotyków, a jednocześnie tak samo jak one niebezpieczne. Ich zażywanie może doprowadzić nawet do śmierci. Warto wiedzieć, jak rozpoznać, czy dziecko bierze dopalacze oraz jak uchronić nieletniego przed sięgnięciem po środki psychoaktywne o działaniu narkotycznym.
     Uczestnicy warsztatów szkoleniowych, powitani przez Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Agnieszkę Horoszczak, mogli zapoznać się z pierwszymi symptomami, które mogą świadczyć o początkach eksperymentowania młodych ludzi z niebezpiecznymi substancjami. Rodzice dowiedzieli się również, jakich użyć sposobów, ażeby nie utracić kontaktu z dzieckiem w trudnym dla niego okresie adolescencji, jak radzić sobie z buntem młodzieńczym i móc wspólnie rozwiązywać pojawiające się problemy oraz zapobiegać różnorakim zagrożeniom czyhającym na młodego człowieka w obecnym świecie.
    Ośmiogodzinne szkolenie powiązane z warsztatami i filmami edukacyjnymi zostało przeprowadzone przez pedagoga, magistra Nauk o Rodzinie, absolwenta Katedry Obronności Akademii Pedagogicznej w Krakowie, absolwenta Krakowskiej Szkoły Wyższej im. Frycza – Modrzewskiego w Krakowie, trenera, profilaktyka i edukatora, byłego funkcjonariusza SM Kraków, twórcę programów szkoleniowych i profilaktycznych. Szkolenie sfinansowano ze środków Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi.

Czytaj dalej...

Niezwykła niespodzianka dla świetlic

     Niezwykle miła uroczystość miała miejsce przy jednej z placówek Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych, gdzie przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Gnieźnie Tomasz Wiśniewski – Członek Zarządu Banku wraz z Kierownikiem Świetlic Zofią Komosińską-Fudali dokonali uroczystego przekazania dzieciakom dwóch stołów pingpongowych, które zamontowane zostały na świetlicowych ogródkach.
       Pomoc gnieźnieńskim instytucjom pożytku publicznego to już tradycja w naszym Banku, corocznie organizujemy mecze charytatywne, podczas których zbieramy środki pieniężne na zakup potrzebnych sprzętów i przekazujemy je wybranemu beneficjentowi. W tej edycji graliśmy na rzecz świetlic. Przy tej okazji jeszcze raz dziękuję za gorący doping podczas meczu. Jest nam niezmiernie przyjemnie sprawić radość sporej grupie dzieci uczęszczających do świetlic – powiedział przedstawiciel Banku Tomasz Wiśniewski. - Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym darczyńcom z Banku Spółdzielczego za wszystkie prezenty jakie otrzymały nasze dzieciaki, będziemy czynnie korzystać z tej dodatkowej formy aktywności fizycznej – tymi słowami podziękowała Bankowi Kierownik Świetlic Zofia Komosińska-Fudali.
      Przypomnijmy, że Bank Spółdzielczy w Gnieźnie 12 grudnia 2015 r. podczas IV edycji Mikołajkowego Meczu Charytatywnego w piłce halowej, grając z miejskimi i powiatowymi samorządowcami, zebrał łącznie kwotę 12 255,00 zł. Środki te przeznaczone zostały na zakup sprzętu sportowego i rekreacyjnego dla Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie: były to między innymi: zestawy do gry w ping ponga, piłki, kijki, tarcze do gry w rzutki, dwa aparaty fotograficzne oraz dwa zewnętrzne stoły pingpongowe. We wcześniejszych edycjach meczu, beneficjentami tej inicjatywy był Dom Dziecka w Gnieźnie, Stowarzyszenie Promyk oraz Stowarzyszenie Maki. Bank już dziś zapowiada organizację piątej, jubileuszowej edycji meczu charytatywnego.

Czytaj dalej...

Sportem i radością powitali Wiosnę

21 marca 2016 odbył się XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie. Na hali sportowej GOSIR przy ul. Wrzesińskiej spotkały się dzieci i młodzież z następujących placówek wsparcia dziennego: Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych i Świetlicy Środowiskowej Dzieci z Chmur.
    Wśród przybyłych gości, których serdecznie powitała Kierownik MŚS Zofia Komosińska znaleźli się: Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Michał Powałowski, Przewodniczący Rady Miasta Gniezna Michał Glejzer, radny Jan Szarzyński. Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Tadeusz Tomaszewski oraz wiceprezes SMW Stanisław Dolaciński, a także przedstawiciele Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium.
    Po zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepsze drużyny:

I miejsce reprezentacja świetlicy "Ziomale" z Cymsa
II miejsce reprezentacja świetlicy Kilińskiego
III miejsce reprezentacja świetlicy WINIARY


    Najlepszym bramkarzem okazał się Roman Purol, a najlepszym strzelcem Wojciech Małecki. Na wszystkich uczestników zabawy czekał gorący posiłek regeneracyjny. Organizatorami turnieju były Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne, Urząd Miejski w Gnieźnie oraz USKS Rodzice Dzieciom.

Czytaj dalej...

Za nami trzynasta spartakiada

    Rzut ringo, skakanka, skoki na piłkach, chodzenie na trzyosobowych nartach i tradycyjne przeciąganie liny to tylko niektóre konkurencje, w jakich mogła wziąć udział młodzież i dzieci z 4 Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, Szkoły Podstawowej nr 5, Placówki Pieczy Zastępczej z ulicy Paczkowskiego, oraz Świetlicy Środowiskowej „Dzieci z Chmur” podczas XIII Zimowej Spartakiady zorganizowanej przez MŚS.
    Na hali sportowej GOSIRU przy ulicy Wrzesińskiej w duchu „fair play” rywalizowało ponad 200 uczestników, którzy świetnie się bawili rywalizując w różnorodnych konkursach. Ze względu na to, że zawody sportowe zbiegły się z Dniem Babci i Dziadka na hali sportowej nie zabrakło również seniorów, dla których została zorganizowana specjalna konkurencja.
    Drużynowym zwycięzcą tegorocznych zawodów, okazała ekipa "MŚS -„Kilina", która otrzymała puchar ufundowany przez Pana Posła na Sejm RP Pawła Arndta. Kolejne miejsce zajęła Świetlica „Ziomale” otrzymując Puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Gniezna – Tomasza Budasza. Natomiast trzecie miejsce i puchar ufundowany przez zastępcę Prezydenta Miasta Gniezna Michała Powałowskiego” przypadło świetlicy – „Winiary”.
    Triumfatorzy otrzymali puchary i medale oraz śliczne upominki od Asystenta Europosła Krystyny Łybackiej - Tadeusza Tomaszewskiego.
    Gratulacje dla wszystkich zawodników przekazali również przybyli na halę sportową goście wśród których byli: Dyrektor Biura Poselskiego Pawła Arndta – Łukasz Kaszyński, Asystent Biura Europosła – Krystyny Łybackiej - Tadeusz Tomaszewski, Przewodniczący Rady Miasta Gniezna Michał Glejzer, Radny Rady Miasta Gniezna Jan Szarzyński, oraz przedstawiciel Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego – Marek Szczepanowski.

Czytaj dalej...

Świetlica na Budulcu ma nową siedzibę

    19 stycznia 2016 będzie długo wspominany przez dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie jako wyjątkowo radosny. W tym dniu została otwarta dla nich nowa placówka przeniesiona z pomieszczenia mieszczącego się w blokowej piwnicy przy ulicy Budowlanych 26.
    Obecnie trzydzieścioro dzieci z tejże placówki będzie mogło korzystać z budynku znajdującego się na terenie szkoły podstawowej Nr 9. Nowe pomieszczenia są słoneczne, przestronne i przystosowane do zajęć z dziećmi i młodzieżą oraz wyposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy.
    Otwarcia nowej placówki wsparcia dziennego dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Michał Powałowski wraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 Arletą Wojdanowicz, Kierownik MŚS Zofią Komosińską oraz zgromadzonymi dziećmi i zaproszonymi gośćmi. Poświęcenia placówki dokonał Ksiądz kanonik dr Jan Szrejter, od dawna opiekujący się świetlicami. Życzenia wszelkiej pomyślności i upominki do nowej placówki przekazali sponsorzy i zaproszeni goście.

Czytaj dalej...

świetlicowe spotkanie wigilijne

    140 paczek trafiło w poniedziałek do podopiecznych Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Paczki dzieciom przekazał prawdziwy Gwiazdor przybyły z dalekiej Laponii.
    W spotkaniu uczestniczyli zastępca prezydenta Miasta Gniezna Michał Powałowski, dyrektor MOPS Hanna Adamczak, dyrektor MOK Dariusz Pilak, przedstawicielka Parafii św. Wawrzyńca Eugenia Kozłowska, która przekazała życzenia i opłatki od Księdza Kanonika Jana Szrejtera oraz przedstawiciele gnieźnieńskiego stowarzyszenia Skrzydła.
    Po pięknym przedstawieniu przygotowanym przez młodzież ze świetlic oraz wspólnym kolędowaniu wszyscy podzielili się opłatkiem oraz porozmawiali przy słodkich smakołykach przy wigilijnym stole. Takie spotkanie było okazją do wspólnego wymienienia się spostrzeżeniami i przekazania wzajemnych życzeń.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS