Wspólne warsztaty dla dzieci i rodziców

   „Mikołajki z innej bajki” to projekt przygotowany przez USKS „Rodzice Dzieciom” działający przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych. Był on skierowany do dzieci i młodzieży z rodzin wywodzących się ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym i dotkniętych różnego rodzaju problemami, takimi jak: alkoholizm czy ubóstwo. Opracowany został na bazie wieloletnich doświadczeń pracowników MŚS. Pokazuje ono, że dzieci z rodzin defaworyzowanych powielają schematy wyniesione z domu, traktując alkohol i inne substancje psychoaktywne jako ucieczkę od problemów. Bywa też, że to właśnie najbliższe otoczenie wymusza na coraz to młodszych dzieciakach sięganie po te substancje.
    Niniejsze zadanie zakładało zorganizowanie i przeprowadzenie cyklu warsztatów i spotkań edukacyjnych poświęconych tematyce przeciwuzależnieniowej dla grupy 10 rodziców i 20 dzieci. W trakcie spotkań rodzice poznali między innymi etapy uzależnienia, nauczyli się jak rozpoznawać, czy dziecko pije lub zażywa narkotyki i co zrobić w sytuacji, kiedy dziecko zetknęło się już z którymś z wyżej wymienionych środków. Dzieci, młodzież oraz rodzice biorący udział w projekcie uczestniczyli w spotkaniach edukacyjnych, poświęconych tematyce zagrożeń, jakie niosą narkotyki i alkohol. Ponadto przeprowadzone zostały także warsztaty poświęcone komunikacji interpersonalnej, które miały na celu nauczyć rodziców i dzieci, jak ze sobą rozmawiać, szczególnie w sytuacji, kiedy alkohol czy narkotyki pojawiają się w ich życiu.
    Punktem zwrotnym projektu był zorganizowany, wspólny, czterodniowy wyjazd wspomnianych wyżej rodzin do górskiej miejscowości Duszniki Zdrój, gdzie poza relaksem i zwiedzaniem najbliższej okolicy, rodzice mogli pobyć ze swoimi dziećmi, spędzić wspólnie czas i cementować rodzinne więzi. W trakcie wyjazdu rodzice i dzieci uczestniczyli w zajęciach integracyjnych i edukacyjno - profilaktycznych. Dodatkowo zorganizowano ognisko z poczęstunkiem i kulig, by pokazać, że robienie wspólnie wielu rzeczy może zacieśnić relacje między członkami rodzin. Dodatkowym elementem, który pozwolił poczuć rodzinom klimat zbliżających się świąt, było spotkanie mikołajkowe, podczas którego każda familia została obdarowana drobnym upominkiem.
    W najbliższym czasie, już w Gnieźnie, zostanie zorganizowane spotkanie podsumowujące całość działań projektowych, którego uczestnicy będą mieli okazję podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami pozwalającymi na opracowanie dalszej strategii działań koordynowanych przez USKS „Rodzice Dzieciom”.

Czytaj dalej...

9 urodziny gnieźnieńskich świetlic

    Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne to cztery placówki, które już prawie od dekady pomagają dzieciom i całym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji, uporać się z różnymi problemami. Z okazji kolejnej, dziewiątej już rocznicy ich powstania, pracownicy i kierownictwo przygotowało niezwykłe urodziny, na których nie zabrakło prezentów, niespodzianek oraz wielu szacownych gości.
    Na uroczystość, poprzedzoną Mszą Świętą celebrowaną w kościele Świętego Wawrzyńca, przybyli tłumnie rodzice oraz dzieci uczęszczające na co dzień do miejskich świetlic. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć specjalną prezentację multimedialną obrazującą inicjatywy placówek w minionym roku: warsztaty, szkolenia, weekendowy klub nastolatka czy liczne wyjazdy terapeutyczne. Jak podkreśliła prowadząca ceremonię Kierownik MŚS Zofia Komosińska, wszystkich tych atrakcji nie udałoby się zorganizować, gdyby nie wspaniała kadra świetlic, która daje z siebie na co dzień wszystko dla dobra innych.
    Specjalne wyróżnienia, w postaci tytułu „Przyjaciela świetlic” otrzymały osoby, które aktywnie i przez cały rok wspierały gnieźnieńskie placówki oraz ich podopiecznych swoją wiedzą, doświadczeniem, pracą, a czasem i w sposób jak najbardziej materialny. Byli to: Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna Maria Kocoń, Dyrektor MOPS Hanna Adamczak, Dyrektor Wydziału Usług Społecznych UM Renata Góralczyk – Zielonka, terapeuta Dorota Perlik, Ksiądz Proboszcz Jan Szrejter oraz wolontariusze z grupy GE Volunteers, którzy jak zwykle zjawili się ze wspaniałymi prezentami. W imieniu Prezydenta Jacka Kowalskiego wyróżnienie odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Rafał Spachacz, który zapewnił, że Gospodarz Miasta zawsze będzie wspierał tak wspaniale funkcjonujące placówki.
    Jak przystało na urodzinowe przyjęcie nie zabrakło poczęstunku, tortu oraz prezentów, które otrzymała każda rodzina przybyła na uroczystość. Życzymy, aby kolejny rok funkcjonowania świetlic był równie wspaniały, a następne, dziesiąte już urodziny niezapomniane.

Czytaj dalej...

Szkolne wyprawki dla podopiecznych świetlic

      Wrzesień dla wielu rodziców, zwłaszcza rodzin wielodzietnych i bezrobotnych jest jednym z najtrudniejszych miesięcy w roku pod względem finansowym. W tym miesiącu czekają ich nie tylko różnego rodzaju opłaty w szkołach, zakup obuwia sportowego, podręczników, ale i wielu zeszytów i pomocy dydaktycznych. Wiele rodzin z trudem może podołać tym wyzwaniom. Dlatego tak ważnym jest, że istnieją ludzie i organizacje, które pomagają wyposażyć najmłodszych w niezbędne im przybory i książki.
      W tym roku, po raz kolejny dzieciom z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych pośpieszyli z pomocą młodzi ludzie z grupy GE Volunteers, którzy zorganizowali zbiorę przyborów i pomocy naukowych i obdarowali nimi dzieci. Najmłodsi otrzymali długopisy, pióra, ołówki, kredki, zeszyty, bloki, a nawet plecaki czy globusy. Wychowawcy i podopieczni bardzo cieszyli się z tych upominków i serdecznie podziękowali grupie sprawdzonych przyjaciół.

Czytaj dalej...

Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?

      Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy „Rodzice Dzieciom” zaprosił organizację pracowniczą GE Women’s Network do udziału w swoim projekcie „Wiedzieć, Rozumieć, Wzmacniać”. Przedsięwzięcie dotyczy edukacji finansowej, w ramach której odbędą się cztery spotkania warsztatowe.
      5 września 2012 roku w Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych przy ul. Kilińskiego odbyła się pierwsza odsłona tego cyklu pod nazwą „Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?”. Uczestniczki projektu dyskutowały między innymi o tym, jak nauczyć dzieci właściwego gospodarowania pieniędzmi, oszczędzania czy rozumienia wagi pieniądza.

     W czwartek, 6 września, w Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych przy ul. Kilińskiego odbyły się drugie z cyklu warsztaty przygotowane przez GE Women’s Network, organizację Kobiet działającą w Banku BPH. Tematem warsztatów był domowy bu dżet i jak nim efektywnie gospodarować. Uczestniczki zapoznały się z różnymi przydatnymi narzędziami do kontrolowania budżetu oraz dyskutowały o różnych sposobach na zmianę struktury swoich wydatków i weryfikacji nawyków zakupowych.

     Oba warsztaty poprowadził dla Pań Sebastian Wons z Gdańska, pracujący w Banku BPH członek organizacji Women’s Network (mimo kobiecej nazwy organizację wspiera wielu Panów). Na spotkaniu gościły również liderki Women’s Network, Panie Katarzyna Pamuła-Prud, Regina Stawnicka i Aneta Stefanowicz, które przybyły do Gniezna również z Gdańska specjalnie na to spotkanie, aby opowiedzieć uczestniczkom nieco więcej o działalności Women’s Network i przyłączyć się do idei Wiedzieć, Rozumieć, Wzmacniać realizowanej przez Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy „Rodzice Dzieciom działający przy MŚS. Jest to idea, która wpisuje się w misję działania WN.

     A jeszcze we wrześniu kolejne dwa, równie interesujące warsztaty, na które wszystkie uczestniczki już gorąco zapraszamy.

Czytaj dalej...

Terapeutyczne kolonie w Kotlinie Kłodzkiej

    Niezwykła wycieczka o charakterze historyczno – terapeutycznym wypełniła jedenaście wakacyjnych dni podopiecznym Uczniowskiego Socjoterapeutycznego Klubu Sportowego Rodzice - Dzieciom działającego przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych w Gnieźnie.
    Podczas wyjazdu dzieci zwiedziły wiele ciekawych miejsc znajdujących się w Kotlinie Kłodzkiej: Kopalnię Złota w Złotym Stoku, Muzeum Zabawek, Park Zdrojowy w Kudowie - Zdroju oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej ukazujące wielonarodową spuściznę kulturową regionu, a w szczególności geologię, geografię oraz historię kultury materialnej.
    Nie zabrakło też licznych wycieczek, jak ta do Nachodu w Czechach, by zobaczyć wczesnogotycki zamek warowny wzniesiony około 1200 roku, a także na Jamrozową Polanę czy Ptasią Górę. Wiele uwagi poświecono także aktywnemu wypoczynkowi. 35 młodych ludzi w wieku od 12 do 18 lat przebywających na wyjeździe wędrowało szlakami wzdłuż górskich strumieni, z kijkami nordic walking i bez, zjeżdżało suchym torem saneczkowym w Polanicy Zdrój oraz pływało na basenie w Lewinie Kłodzkim i Kudowie Zdrój.
    Wyjazd miał oczywiście również wymiar terapeutyczny, jako że młodzież pochodziła głównie z rodzin defaworyzowanych. Codziennie realizowano zajęcia socjoterapeutyczne z komunikacji społecznej i z życia w rodzinie. Dużo radości przysporzyły dzieciom także specjalnie szkolone do dogoterapii psy: nizinne owczarki górskie i terier rosyjski.
    W nielicznych, wolnych chwilach dzieci uczestniczyły w zajęciach z decoupage czy brały udział w obrzędach kolonijnych. Były także świadkami wspaniałej inscenizacji Bitwy Kłodzkiej oraz brały udział w biciu rekordu w robieniu baniek mydlanych. Oprócz tego bawić się mogły podczas zawodów w rzucie balonami z wodą, meczu siatkówki, dyskotekach, karaoke, konkursach i przy ognisku, gdzie nie zabrakło kiełbasek i piosenek.
    Dziećmi opiekowała się wykwalifikowana kadra: Dorota Perlik, Katarzyna Wiśniewska – Mazur, Sandra Buczkowska i wolontariusze pod czujnym okiem Prezesa USKS Rodzice – Dzieciom Zofii Komosińskiej. Całe przedsięwzięcie zorganizowano dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Departament Przeciwdziałania Uzależnieniom i Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz dzięki pomocy wielu gnieźnieńskich sponsorów, którym należą się serdeczne podziękowania.

Czytaj dalej...

Socjoterapia przez wypoczynek

    Ponad czterdzieścioro podopiecznych Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych korzystało na przełomie lipca i sierpnia 2012 roku z zasłużonego, wakacyjnego relaksu. Przez prawie dwa tygodnie przebywali w miejscowości Sarbinowo ciesząc się pięknem polskiego morza.
    Nad bezpieczeństwem maluchów czuwali wychowawcy: Anna Pilarska, Stanisław Dolecki i Sara Kryszewska, wolontariusz Izabella Kaźmierczak oraz kierownik kolonii Justyna Góralska. Zapewnili oni także wszystkim dzieciom ciekawy program, przygotowany przez kadrę oraz Kierownika MŚS Zofię Komosińską, tak by nuda ani na chwilę nie zagościła w ich kwaterach.
    Warto wspomnieć, że dzieci zostały wybrane spośród najaktywniejszych uczestników zajęć realizowanych przez świetlice przez cały rok. Była to nagroda i wyróżnienie za ich starania i pracę nad sobą samym. To jednak nie koniec wakacyjnych atrakcji przygotowanych przez MŚS. Między 11 a 21 sierpnia 2012 starsze dzieci oraz uczestnicy Weekendowego Klubu Nastolatka będą miały okazję wziąć udział w obozie o charakterze militarno - historycznym na terenie Ziemi Kłodzkiej.
    Fundusze na zorganizowanie wypoczynku pochodziły ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdeczne podziękowania należą się także wspaniałej kadrze, której część to byli wychowankowie MŚS.

Czytaj dalej...

Warto wziąć paragon

    O tym, że po zrobieniu zakupów w sklepie czy skorzystaniu z usług fryzjera powinniśmy otrzymać paragon fiskalny, teoretycznie wie każdy konsument. Wciąż jednak zbyt mała ilość kupujących korzysta z tego prawa. Warto więc przypominać o zaletach posiadania paragonu. Uświadamiającą akcję na ten temat zorganizowali ostatnio na specjalnym spotkaniu z podopiecznymi Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Gnieźnie.
    Dzieci dowiedziały się, że dowód zakupu przydaje się, gdy chcemy dokonać reklamacji lub sprawdzić, czy za towar lub usługę nie policzono nam zbyt dużo. Jest on także poświadczeniem faktu płacenia przez placówkę handlową czy usługową podatku, a co za tym idzie rękojmią uczciwości przedsiębiorstwa.
    Pracownicy gnieźnieńskiej „skarbówki” zachęcali również najmłodszych mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Dzieci wiedzą, dlaczego warto wziąć paragon”. Więcej informacji o tej akcji można znaleźć pod adresem www.us.gniezno.pl

Czytaj dalej...

Wypoczna nad polskim morzem

    Ponad czterdzieścioro podopiecznych Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych wyjechało 26 lipca 2012 roku na zasłużony, wakacyjny wypoczynek. Przez prawie dwa tygodnie korzystać będą one z uroków Bałtyckich plaż przebywając w miejscowości Sarbinowo.
    Nad bezpieczeństwem maluchów czuwać będą wychowawcy: Anna Pilarska, Stanisław Dolecki i Sara Kryszewska, wolontariusz Izabella Kaźmierczak oraz kierownik kolonii Justyna Góralska. Zapewnią oni także wszystkim dzieciom ciekawy program, przygotowany przez kadrę oraz Kierownika MŚS Zofię Komosińską, tak by nuda ani na chwilę nie zagościła w ich kwaterach.
    Warto wspomnieć, że dzieci zostały wybrane spośród najaktywniejszych uczestników zajęć realizowanych przez świetlice przez cały rok. Jest to nagroda i wyróżnienie za ich starania i pracę nad sobą samym. To jednak nie koniec wakacyjnych atrakcji przygotowanych przez MŚS. Między 11 a 21 sierpnia 2012 starsze dzieci oraz uczestnicy Weekendowego Klubu Nastolatka będą miały okazję wziąć udział w obozie o charakterze militarno - historycznym na terenie Ziemi Kłodzkiej.

Czytaj dalej...

Warsytaty cyrkowe dla młodzieży

    Na jeden dzień Ogródek Jordanowski przy ulicy 3 maja w Gnieźnie zmienił się w arenę prawdziwych, cyrkowych zmagań. Wszystko to za sprawą Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, które w pierwszej połowie lipca 2012 realizuje projekt "Warsztaty Cyrkowe: Wymiana Młodzieży Polsko – Niemieckiej".
    W przedsięwzięciu bierze udział dwudziestu młodych ludzi oraz dziesięciu instruktorów z niemieckiego miasta Krefeld, którzy przez tydzień, podczas w specjalnych warsztatów, uczą młodzież z powiatu gnieźnieńskiego tajników sztuki cyrkowej. 5 lipca 2012 zarówno Polacy, jak i Niemcy zawitali do Gniezna, gdzie spotkali się z podopiecznymi Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych.
   W promieniach południowego słońca, każdy z maluchów mógł spróbować swoich sił w żonglowaniu, chodzeniu po linie, balansowaniu na piłce, chodzeniu na szczudłach, kręceniu talerzami czy budowaniu piramid z ludzi. Najbardziej odważni mogli przez chwilę poczuć się jak fakir, stąpając po potłuczonym szkle oraz stając na gwoździach. Skorzystali z tej okazji zarówno Gospodarz Miasta Jacek Kowalski, jak i Poseł Tadeusz Tomaszewski i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna Stanisław Dolaciński.
    Po wytężonym treningu przyszedł czas na występy. W specjalnym namiocie cyrkowym każde dziecko mogło zaprezentować publiczności nowo nabyte umiejętności. Radości i oklasków było co niemiara. To jednak nie koniec atrakcji dla uczestników warsztatów. Wkrótce wyjadą oni na tydzień do Krefeld, by pokazać również tamtejszej widowni efekty tej niezwykłej, polsko – niemieckiej współpracy.

Czytaj dalej...

Świetlicowy Dzień Rodziny

    W ostatnich tygodniach  obchodziliśmy kolejno Dzień Matki, Dzień Dziecka, a już wkrótce przed nami Dzień Ojca. Łącząc wszystkie te trzy święta Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne zorganizowały 14 czerwca 2012 dla rodzin swoich podopiecznych Pierwszy Świetlicowy Dzień Rodziny.
    Jak wiadomo rodzina kształtuje naszą osobowość i charakter. Rodzice wychowują nas, wyrabiając pożądane cechy, takie jak odpowiedzialność, prawdomówność, uczciwość. To właśnie również  rodzinie przypada pierwszorzędna rola w kształtowaniu postaw społecznych i moralnych. Dziecko widzi przecież, jak postępują jego rodzice.
    Za trud wychowania dzieci z MŚS odwdzięczyły się rodzicom przepięknym programem artystycznym zaprezentowanym przez wszystkie cztery placówki, oraz własnoręcznie wykonanymi upominkami. Pod okiem wychowawców dzieci przygotowały ciekawą prezentację, a dzięki muzycznej pomocy wolontariuszki z II LO zaśpiewały wzruszające piosenki dla swoich mam i tatusiów.
    Po zakończonym przedstawieniu maluchy i ich rodzice mieli okazje porozmawiać z zaproszonym gośćmi przy domowym placku i herbatce o wielu nurtujących dzisiejsze rodziny problemach.

Czytaj dalej...

Coroczna Familiada z mnóstwem atrakcji

    Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny mogli uczestniczyć w zorganizowanym przez Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy „Rodzice Dzieciom” oraz Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne festynie rodzinnym – Familiadzie.
    We wspólnej zabawie w Ogródku Jordanowskim przy ul. 3 Maja wzięło udział ponad 500 uczestników z całego miasta. Na festynie każde dziecko mogło spróbować swoich sił w rywalizacji w trudnych i nieco łatwiejszych konkurencjach sportowych takich jak, rzut woreczkiem do kosza, żółwia jazda na rowerze czy skoki na skakance lub podbijanie piłeczki pingpongowej.
    Wiele atrakcji dla najmłodszych przygotowali przedstawiciele przyjaznych dzieciom instytucji z miasta i powiatu gnieźnieńskiego. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie prezentowało stoisko ze sztuką origami oraz przepięknymi koralami z modeliny, które mogły wykonać pod okiem opiekuna dzieci przybyłe na festyn.
    Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa zadbało o pomalowanie dzieciom twarzy w prześliczne i ciekawe wzory oraz słodkie poczęstunki, czyli super domowe wypieki i cukrową watę. Domy Dziecka z Gniezna i Trzemeszna zaprezentowały przepiękne wyroby ze szkła i drewna zdobione metodą decoupage. Młodzieżowe Stowarzyszenie Lider udostępniło dzieciom super atrakcyjne innowacyjne zabawki gry sportowe oraz zapraszało do zabawy chustą Klanzy.
Natomiast Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne zachęcały do degustacji wypieków domowych oraz do kącika porad psychologa, gdzie można było uzyskać poradę dotyczącą rozwiązania wielu trudnych spraw lub rozwiązać ciekawy quiz dotyczący miłości rodzicielskiej.
    Stowarzyszenie Inwalidów Narządu Ruchu oferowało super zabawę loteryjną, natomiast Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zadbało o nagrody i medale dla zwycięzców poszczególnych konkurencji sportowych. Rozbawionych maluchów podczas wielogodzinnej zabawy odwiedził także Prezydent Jacek Kowalski, który złożył im serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz przyniósł słodkie upominki.
    Gośćmi festynu byli również Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna Maria Kocoń, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Gniezna Stanisław Dolaciński. Dzieci odwiedzili również policjanci na motorach. Podstawowym celem festynu, oprócz sprawienia radości najmłodszym było ukazanie jego uczestnikom alternatywnym metod spędzania wolnego czasu oraz propagowanie idei dobrej zabawy w gronie rodziny.
    Dzieci chętnie tańczyły ze swoimi opiekunami i brały udział we wspólnych konkursach, jak choćby karmienie mam kisielem. Można było również pozjeżdżać z dmuchanego zamku, popróbować sił na elektrycznym rodeo oraz popodziwiać pokazy sztuki walki grupy Aikido.
    Cały festyn nie mógłby się odbyć bez pomocny pracowników, wszystkich instytucji, które zajmują się pomaganiem rodzinie, wolontariuszom oraz rodzicom, którym należą się serdeczne słowa podziękowania. Miejmy nadzieję, iż za rok skupi on jeszcze większą ilość osób, a wspólna zabawa przyniesie wszystkim jeszcze więcej radości. Po zakończeniu festynu dzieci posprzątały plac zabaw i pomogły dorosłym uporządkować stoiska za co podziękowała im serdecznie Kierownik Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych Zofia Komosińska.

Czytaj dalej...

Robotyka - spełnij marzenie - zbuduj robota

      Po raz kolejny wolontariusze z Banku BPH zorganizowali akcje dobroczynną dla dzieci z Domu Dziecka w Gnieźnie i Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Jednak tym razem było w niej coś szczególnego, gdyż ocala operacja odbyła się w iście naukowo-informatycznym klimacie.
     Dla licznej, bo 34 osobowej grupy dzieci dwunastu wolontariuszy zorganizowało 19 maja bieżącego roku spotkanie w siedzibie Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych mieszczącej się przy Szkole Podstawowej nr 12, gdzie po teoretycznym wprowadzeniu w świat informatyki i robotyki wszyscy uczestnicy budowali prawdziwe roboty oraz samodzielnie je programowali. Akcja nawiązywała do dziedzin technologicznych rozwijanych przez korporację GE (pozyskiwanie energii z zasobów naturalnych poprzez turbiny wiatrowe), do której należy Bank BPH.
    Roboty budowane były z zestawów LEGO Mindstorms NXT 2.0,w których to oprócz standardowych klocków znaleźć można mikroprocesory, silniki i czujniki. Tego typu zestawy udostępnił Wojciech Chmielewski, który także poprowadził część akcji "Twój Robot".
    Całe przedsięwzięcie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych dyplomów dla uczestników oraz kolejną niespodzianką! Każdy z nich otrzymał własnego robota!
    Po zakończeniu całego projektu jego lider - Daniel Curul powiedział, iż było to niecodzienne przeżycie zarówno dla uczestników jak i organizatorów, którzy wspólnie z dziećmi bardzo mocno zaangażowali się w budowę robotów oraz4 późniejszy konkurs. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom, iż naukę można powiązać z świetną zabawą - czego doświadczyły w tym dniu. Tego rodzaju zajęcia są pierwszym krokiem do zdobycia w przyszłości intratnego zawodu, a nawet pracy w szeregach pracowników General Electric.

    Czy wolontariusze Banku BPH spełnili marzenia uczestników? Być może nie wszystkich ale zgodnie z hasłem przewodnim akcji: "Robotyka - spełnij marzenia - zbuduj robota" dla zdecydowanej większości właśnie tak się stało widząc radość na twarzach uczestników. Za co serdecznie dziękujemy!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS